Bergüzar Üveysin Neslihan Tamer ve Avanelerine Cevabı

Adını Üveys zikri koydukları diye başlıyor Neslihan hanım, be hey gafil sen Karenli Üveysi Veysel Karani Hazretlerini bilmez misin?
Üveysler yalnız Allah-u Teala’nın rızası üzere hareket eder ve zikrimizde bu yöndedir senin dediğin kerameti ağzımıza almayız biliriz ki keramet başka lütuf başka, Üveysilerin yaşadıkları aslını bulma yolunda lütuflardır nasibi olan vakti gelince alır (Sen O’nu sıdk seda ile anarsın da O Yüceler Yücesi seni anmaz mı) bunu senin gibi keramet peşinde koşup kendi başına zikir artırıp haydi gönlümden koptu Cuma günü hayrına yoruma nokta koyanı üst zikire geçireceğim diyen cahil ne bile!
Uydurma dersin Kadiri ve Halveti Tarikati zikirlerinin başlangıcı dersin.
Senin nefsinle yaptığın gibi Üveysilikte başlangıç alt seviye üst seviye vb. kısım yoktur. Nasibi olan herkes eşittir ve daimi aynı zikir devam eder. Uydurma olsa hiç birbirine benzemeyen alakasız örneğin; çok revaçta olan Esma-ül Hüsna’dan zikirler katardı Muharrem hocamız ama var olan neyse o haritamız belli kimseden korkup nefsimizle zikir değiştirmeyiz ne haddimize zikir bizim değil, Veysel Karani Hazretlerinden bize kalandır. Senin gibi 12 Tarikatin ortak zikri diye ufacık sahte facebook hesabımızdan sağa sola sızarak çamur atarak kendimize mürid toplamaya çalışmayız sahte ve şarlatan mürşid Neslihan hanım, sitelerimiz, youtube, twitter, facebook sayfalarımız, instagram adreslerimiz mevcut, nasibi olan gelir bulur ki, akın akın geliyorlar. Kardeşlerimize destek olmamız lazım seninle uğraşacak vaktimiz yok bu sitede onun için açıldı, sen sahte hesaplarla facebookta yazdın çizdin iftiralar attın geldik cevap verdik işine gelmedi sildin, bundan sonra o platformlarda sana cevap vermeyeceğiz adalete çağırdık ortak platformda konuşalım dedik yok dedin. Adım attık bu yaptığından Rabbimiz razı olmaz nedir maksadın konuşalım çözelim dedik işim sizinle uğraşmak yılmayacağım dedin, nefsin sana yuları takmış sürüklüyor. Unutmadan; diyorsun ya 12 tarikatın ortak zikri, yahu etme eyleme 12 tarikatin işi gücü yok oturdular sana özel zikir mi hazırladılar 🙂 12 tarikatın hepsi de gel der, zikir burada dergah burada, sahi sen kimsin? Gerçek ismin nedir? Bir siten var mı? Youtube kanalı veya kitabın? Nedir senin hizmetin ne anlatıyorsun nereden anlatıyorsun? İlim dersin itikat dersin fitneden beri gelmezsin. Zikirde olanı türlü iftira ve çarpıtmalarla kendine nefsine hizmete çağırmak mı? Sahte facebook hesaplarıyla meclislerimize girip akıl karıştırmaya çalışıp ajanlık yapmak mı? Sağdan soldan birilerini toplayıp (mahalle kavgasına gider gibi) ittifak kurmaya çalışmak mı? Daha çok var fakat uzatmayalım bilenler bilir seni, Bu mu senin ilmin? Ve tüm bu yaptığın fitne fesatlıklar ayağına dolanmadı mı? Vah yazık sana ve azınlıkta olsa sana inanan Müslüman kardeşlerimize, ama Allah-u Teala onlara da er geç doğruyu bildirecektir inşallah.
Üveysilikte Kevser sıddıklık mührü gibi lütufları yalanlamak için gitmiş araştırma yapmışsın kendince birşeylere benzetmiş çarpıtmış atmış tutmuşsun da kim inanır  Kalbi kötü cahil kişi bir şeye muhalefet edecek ise illaki çarpıtır lakırdı edecek kaynak söz bulur, bunu pek çok örnekle anlayabiliriz ama ilk aklıma gelen sen şimdi buna da muhalefet edersin 
Haksızlığa baş kaldırmayanlar, onlardan gelecek her kötülüğe katlanmalıdırlar. (Hz. Ali (r.a))
Bin zulme uğrasan da, bir zulüm yapma. (Hz. Ali (r.a))
Anladın mı? Senin anlaman zor ama hep yaptığın şey olduğu için belki idrak edersin, üstteki iki kıymetli sözü alır birbirine örnek gösterir böyle iken böyle diyerek beğenmediğini çürütmeye çalışırsın utanmadan işin bu ilmin bu, Allah-u Teala sana hidayet versin inşallah boş işler peşindesin ziyandasın ve sende Rabbimizin izniyle yapıyorsun bunları elbette hayır da, şer de Rabbimizden nasıl ki iblis te var Melekler de, bu da böyle, ammaa sen Üveyslere imtihan bile olamazsın ancak sana bakar dua eder ve ibret alırız. Müslüman gruplaşmaz ötekileştirmez Üveysilik her dem herkese açıktır. Cemaat değiliz, grup değiliz, tarikat değiliz, hiç bir siyasi kimliğimiz ticari kimliğimiz yok. Rabbini bilme sevme bildiğini anlatma yolunda olanların herkesin dahil olabileceği marifet sofrasındayız.
Son söz madem Hz. Ali dedik onunla bitirelim.
Hiçbir acı, cehaletten daha fazla zahmet verici değildir. (Hz. Ali (r.a))

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir